Destacats


On som?

Recinte Poble Espanyol
C/ Francesc i Guàrdia, 13, Bústia 89

T. 934 239 737 | M.651 854 489

secre@coleteatre.com

Tallers: Històric de tallers


Informació de les funcions de tallers i activitats teatrals que es realitzen al Col·legi durant el curs.

Curs 3.1 2011_2012. EL NOU PROCÉS


EL NOU PROCÉS (Peter Weis)

Dir. Jorge Picó

4, 5 i 6 de juny

 

ACTORS:

Marc Albella, Carles Briones, Laura Carbonell, Sergi de la Fuente, Pau Gómez, Elisabet Grané, Alejandro Martínez, Adrià Mas, Judit Mas, Cristina Prunell, Elba Romero, Carlos Serrano, Carla Torres, Júlia Torres, Patrícia Violan, Yudier Zapata.

Curs 3.1 2011_2012. ELS BAIXOS FONS


ELS BAIXOS FONS (Màxim Gorki)

Dir: Thomas Sauerteig

13,14 i 15 de febrer

 

ACTORS:

Marc Albella, Carles Briones, Laura Carbonell, Sergi de la Fuente, Pau Gómez, Elisabet Grané, Alejandro Martínez, Adrià Mas, Judit Mas, Cristina Prunell, Elba Romero, Carlos Serrano, Carla Torres, Júlia Torres, Patrícia Violan, Yudier Zapata.

Curs 2.1 2011_2012. UBÚ REI



UBÚ REI (Alfred Jarry)
Dir. Ester Nadal
11 i 12 de juny

 

ACTORS:

Iona Balcells, Gerard Borrell, Mireia Carrillo, Anna Castells, Laia Ferré, Ximena Gajardo, Jasmina García, Neus Gispert, Adriana González, Lorena Hernández, Gabi Jiménez, Meritxell Molero, Gisela Morón, Clara Palà, Pol Para, Emma Peitx, Marta Pérez, Joaquim Rodríguez, Aina Trubat, Mercè Tuà, Joan Xancó.

 

PREMI ESPECIAL DEL JURAT

17a Mostra de teatre de Barcelona

 



Curs 3.1_2010_2011.MARIA STUARD


MARIA STUARD (W. Shakespeare)

Dir: Thomas Sauerteig

Curs 3.1_2010_2011. LA TEMPESTA


LA TEMPESTA (W. Shakespeare)

Dir: Marc Angelet

 

  • Primers assajos:

http://www.youtube.com/watch?v=rusi5jH9lV0

Curs 3.2 2011_2012. PERVERTIMENTO


PERVERTIMENTO (J.S. Sinisterra)

Dir: Xicu Masó

6,7 i 8 de febrer

 

ACTORS:

Paula Aresté, Carla Arriola, Enric Auquer, Clàudia Baró, Joel Durán, Georgina Espinosa, Verònica Lalieu, Víctor León, Sara Marcos, Xènia Mateo, Yeray Pedret, Mariona Ponsatí, Laura Ramis, Eduard Roig, Manar Taljo.

Curs 3.1_2010_2011.ROBERTO ZUCCO


ROBERTO ZUCCO (Bernard-Marie Koltès)

Dir: Pau Miró

Curs 3.1_2010_2011. LA VISITA DE LA BELLA DAMA


LA VISITA DE LA BELLA DAMA (Fiedrich Durrenmatt)

Dir: Jorge Picó

Curs 3.2 2011_2012. TITUS ANDRÒNIC


TITUS ANDRÒNIC (W. Shakespeare)

Dir: Marc Angelet

18, 19 i 20 de juny

 

ACTORS:

Paula Aresté, Carla Arriola, Enric Auquer, Clàudia Baró, Joel Durán, Georgina Espinosa, Verònica Lalieu, Víctor León, Sara Marcos, Xènia Mateo, Yeray Pedret, Mariona Ponsatí, Laura Ramis, Eduard Roig, Manar Taljo.

Curs 2.1_2010_2011.TEATRE SENSE ANIMALS


TEATRE SENSE ANIMALS (Jean-Michel Ribes)

Dir: Thomas Sauerteig

Curs 2.1_2010_2011.TEMPUS FUGIT


TEMPUS FUGIT (Roland Debillard)

Dir: Ester Nadal

Curs 3.1_2009_2010. TARTUF


TARTUF (Molière)

Dir: Montse Bonet

Curs 3.1_2009_2010.CYRANO DE BERGERAC


CYRANO DE BERGERAC (Edmond Rostand)

Dir: Oriol Broggi

Curs 3.1_2009_2010.SENYOR SOMMER


SENYOR SOMMER (Patrick Süskind)

Dir: Xicu Masó

Curs 3.1_2009_2010. LA GUERRA DELS MONS


LA GUERRA DELS MONS

Dir: Ferran AudÍ

Curs 2.1_2009_2010.PER AIXÒ ELS TEATRES SON BUITS


PER AIXÒ ELS TEATRES SON BUITS

Dir: Thomas Sauerteig

Curs 3.1_2008_2009. ANTÍGONA


ANTÍGONA (Sófocles)

Dir: Jordi Godall

Curs 3.1_2008_2009.ESPERAN GODOT


ESPERAN GODOT (Samuel Beckett)

Dir:Ester Nadal

Curs 2.1_2008_2009. PROXIMA ESTACIÓ


PROXIMA ESTACIÓ

Dir: Jordi Godall

Curs 2.1_2008_2009.El BON DOCTOR


El BON DOCTOR (Niel Simon)

Dir: Thomas Sauerteig

Seleccionada a la mostra de teatre BCN

Curs 3.1_2007_2008. EL CABALLERO DE OLMEDO


EL CABALLERO DE OLMEDO (Lope de Vega)

Dir: Ferran AudÍ

Festival de teatro de Olmedo

Curs 3.1_2007_2008. SOMNI DE UNA NIT D'ESTIU


SOMNI DE UNA NIT D'ESTIU (W. Shakespeare)

Dir: Xicu Masó

Curs 3.1_2007_2008. INNOCÈNCIA


INNOCÈNCIA (Dea Loher)

Dir: Thomas Sauerteig

Curs 3.1_2007_2008.LA RONDA


LA RONDA (Arthur Schnitzler)

Dir: Manel Dueso

Curs 2.1_2007_2008. EXERCICIS D'ESTIL


EXERCICIS D'ESTIL (Raymond Queneau)

Dir: Pep Tines

Curs 2.1_2007_2008. DONES SAVIES


DONES SAVIES (Molière)

Dir: Ester Nadal

Curs 2.1_2006_2007.BAAL


BAAL (Bertold Brecht)

Dir: Ferran AudÍ

Curs 2.1_2006_2007. LA CANTANT CALBA


LA CANTANT CALBA (Eugène Ionesco)

Dir: Ester Nadal

Curs 3.1_2006_2007.BALAS SOBRE BROADWAY


BALAS SOBRE BROADWAY (Woody Allen)

Dir: Manel Dueso

Curs 3.1_2006_2007.STRICTU SENSU


STRICTU SENSU (Jordi Arbonés i Xicu Masó)

Dir: Xicu Masó

Curs 3.1_2006_2007. EL VODEVIL


EL VODEVIL

Curs 3.1_2005_2006.HAMLET


HAMLET (W. Shakespeare)

Dir: Pep Pla

Curs 3.1_2005_2006. DESPRÉS DE LA PLUJA


DESPRÉS DE LA PLUJA (Sergi Belbel)

Dir: David Plana

Curs 2.2 2011_2012 EL CASAMENT DELS PETITS BURGESOS.


EL CASAMENT DELS PETITS BURGESOS (Bertolt Brecht)

Dir. Thomas Sauerteig
14 i 15 de juny

 

 

ACTORS:

Gina Blasco, Marina Buisan, Marina Collado, Clàudia de Sandoval, Guerau Martínez, Malcolm Mccarthy, Daniel Romero, Jordi Romero, Georgina Sáez, Núria Vilahur.

 

Seleccionat per la 17a Mostra de teatre de Barcelona





Curs 3.1_2005_2006.DIVINAS PALABRAS


DIVINAS PALABRAS (Ramón Mª del Valle-Inclán)

Dir: Feran Audí

Curs 2.1_2004_2005. EL BON DOCTOR


EL BON DOCTOR. (Anton Txèkhov)

Dir: Jordi Godall

Col·legi de Teatre de Barcelona © 2017. Creat per Perception